ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟ مراحل ایمپلنت دیجیتال
مطالب این پست

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

همان طور که در جریان هستید یکی از روش های جایگزین برای دندان های از دست رفته ایمپلنت دندان می باشد. ایمپلنت ها نیز مانند سایر درمان ها با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت می کنند و انواع مختلفی دارند.

ایمپلنت فوری

مینی ایمپلنت

بهترین مرکز ایمپلنت دیحیتال در تهران

اگر قصد انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران دارید حتما از مشاوره های قبل از ایمپلنت دیجیتال استفاده کنید  ایمپلنت به روش دیجیتال حتما باید در بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در تهران انجام شود

خدمات ایمپلنت دیجیتال در تهران یکی از خدمات بهترین مرکز ایمپلنت در تهران میباشد این خدمات بسته به میزان و نوع جنس ایمپلنت برای اشخاص متفاوت است کلینیک دکتر دهقان  از معتبر ترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در تهران میباشد که همزمان با کمترین قیمت ایمپلنت دیجیتال درتهران بهترین خدمات ایمپلنت در تهران را به بیماران ارائه میدهد.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

از رایج ترین انواع ایمپلنت می باشند. جالب است بدانید که ایمپلنت  دیجیتال با استفاده از ابزار های جدید و نیم افراد های سه بعدی ساز و با جراحی با کم ترین برش انجام می شوند. همچنین نا گفته نماند که ایمپلنت به روش دیجیتال تا حد و چشم گیری درد و خونریزی را کاهش می دهد و پایه ایمپلنت با دقت بسیار بالایی در درون استخوان فک نصب می شود.

ایمپلنت دیجیتال توسط بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در تهران

اگر قصد ایمپلنت دیجیتال دارید حتما خدمات ایمپلنت دیجیتال در تهران  را از بهترین مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران بخواهید در کاشت دندان دیجیتالی به خاطر ظرافت های خاصی که وجود دارد باید خدمات ایمپلنت دیجیتال توسط بهترین پزشکی ایمپلنت دیجیتال انجام شود مراحل ایمپلنت دیجیتال توسط بهترین کارشناسان کاشت دیجیتال دندان انجام میشود.

 کاشت ایمپلنت دندان به روش دیجیتال در تهران

همان طور که گفتیم کاشت ایمپلنت دندان به روش دیجیتال توسط کامپیوتر ها و نیم افراد های سه بعدی انجام می شود، این کار برای بررسی شرایط استخوان و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی به کار می رود.

پزشک متخصص با بررسی این اطلاعات می تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کم ترین شکاف و خونریزی انجام دهد.

جالب است بدانید که بیمار هنگام این جراحی درد کمتری را هنگام جراحی حس می کند. در هنگام انجام عملیات

کاشت دندان ایمپلنت دیجیتال پزشک با داشتن اطلاعات کافی که از فرد در دسترس او قرار می گیرد می تواند کم ترین آسیب را به اعصاب اطراف دندان ها وارد کند. نا گفته نماند شکافی که با نام افزار های سه بعدی انجام می شود به حدی کوچک و جزئی است که روند درمان سریع تری را برای بیمار رقم می زند.

از آن جا که عمل ایمپلنت سنتی با شکاف و خونریزی زیاد انجام می شود بیمار تا مدت ها در ناحیه فک درد را احساس می کند اما در این روش بیمار خیلی زود روند درمان را با کم ترین درد طی خواهد کرد. یکی از بهترین ویژگی های ایمپلنت دیجیتال این است که دندان درست همانند دندان فرد قالب گیری می شود. زمانی که از دندان بیمار قالب گرفته می شود تمام تغییراتی که می تواند به بهبود کاشت ایمپلنت و ظاهر پروتز دندان مصنوعی کنم کند توسط کامپیوتر طراحی می شود و بر روی دندان بیمار به راحتی اجرا می شود.

ویژگی های این روش خارق العاده فقط به این طراحی محدود نمی شود بلکه این روش دارای مزیت های منحصر به فردی نیز می باشد. ایمپلنت دیجیتال ظاهری چون دندان طبیعی انسان داشته و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار  می باشد.

مراحل ایمپلنت دیجیتال دندان

 

قبل از هر اقدامی در ابتدا باید نقشه و موقعیت اجزای فک، اعصاب، عروق و سینوس فرد به صورت دقیق و واضح مشخص شود. این کار با گرفتن سی تی اسکن از فک و اسکن از قالب روی دندان ها و لثه ها انجام می شود. اشعه ایکس با قرار گرفتن بر روی فک در چند ثانیه نمای کامل استخوان را گرفته و با نرم افزار مخصوص پردازش می کند. در نتیجه این روش دید سه بعدی را برای پزشک فراهم می کند. با این دستگاه قطر و طول استخوان فک مشخص شده و علاوه بر آن عوارض کاشت ایمپلنت برای بیمار کم تر می شود. در دنیای ایمپلنت دیجیتال ریسک خطا به حد چشم گیری کاهش یافته است و دقت کار چند برابر شده است.

 اسکن یا قالب از فک

مرحله بعد موقعیت قرار گیری تاج دندان های مجاور و وضعیت انساج و بافت نام و لثه می باشد که فرد و پزشک باید در نظر داشته باشند. معمولا کلینیک های دندانپزشکی مجهز به دستگاه اسکنر دیجیتال هستند که دندان ها و بافت نرم را ارزیابی و اسکن می کند. در غیر این صورت متخصص از دندان ها به وسیله ی گچ قالب گیری کرده و به لابراتوار دندانپزشکی ارسال می کند تا روی آن اسکن انجام شود. این اسکن در واقع موقعیت قرار گیری دندان ها و لثه فرد را مشخص می کند.

پردازش و طراحی ایمپلنت دیجیتال

چندین نام افزار هستند که وظیفه ی پردازش اطلاعات و طراحی ایمپلنت دیجیتال را بر عهده دارند. در حافظه این ترم افزار ها ابعاد و اشکال برند های معتبر ایمپلنت وجود دارد ‌که دندانپزشک بسته به اینکه کدام سیستم بهتر کار می کند و طبیعی تر است برای قرار دادن ایمپلنت دیجیتال انتخاب می کند. دندانپزشک با در نظر گرفتن قطر و طول استخوان فک بهترین گزینه را برای بیمار انتخاب می کند.

 قرار دادن ایمپلنت دیجیتال بدون جراحی

استنت استریل شده که از لابراتوار دندانپزشکی ارسال شده است از پک خارج می شود و برای فک و دندان ها ثابت قرار می گیرد. بعد با استفاده از پانچ لثه را از روی استخوان برداشته و با دریل ها از شماره پایین تا آخرین ریل شروع به ایجاد حفره می کند. سپس با آماده شدن محل قرار گیری ایمپلنت در فک فیکسچر را بر روی موتور ایمپلنت قرار داده و ایمپلنت را به آرامی در محل نهایی پیج می کنند.

مهم‌ترین تفاوت‌های ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی

ساختار اصلی ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی و همچنین قطعاتی که در استخوان فک قرار می‌گیرند، با همدیگر یکسان هستند. اصلی‌ترین تفاوتی که میان این دو روش وجود دارد، شیوه درمانی آن است. در روش درمانی ایمپلنت دیجیتال ابتدا وضعیت فک و قسمتی که قرار است در آن کاشت دندان صورت پذیرد، با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری، به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. این موضوع به دندانپزشکان کمک می‌کند تا عمل کاشت دندان را با برش کمتری بر روی لثه انجام دهند. به همین سبب است که بیماران در این شیوه درمانی، نیازی به بخیه و همچنین کشیدن بخیه پس از آن ندارند. وجود برش‌های کم بر روی لثه، باعث می‌شود که بیماران درد و خونریزی کمتری را تجربه کنند.

علاوه بر این، میزان دقت در روش ایمپلنت دیجیتالی بسیار بالاست و ایمپلنت‌ها به صورت کامل و دقیق در جای خود قرار می‌گیرند. پس امکان خطا و اشتباه در این روش نسبت به ایمپلنت معمولی بسیار کمتر است. بنابراین می‌توان گفت درصد موفقیت این روش بسیار زیاد است. همچنین کاشت دندان در روش معمولی، ممکن است ساعت‌ها به طول بینجامد، در حالی که روش ایمپلنت دیجیتال نیاز به زمانی بسیار کوتاه (میانگین 30 دقیقه) دارد.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مفید و مناسب است؟

ایمپلنت و کاشت دندان دیجیتال، یکی از شیوه‌های بدون درد، راحت و مطمئن برای کاشت دندان به شمار می‌رود و در مدت زمانی نه چندان طولانی، سلامتی و زیبایی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. به طور کلی تمامی کسانی که کاندید مناسبی برای دریافت خدمات درمانی ایمپلنت معمولی هستند، می‌توانند از ایمپلنت دیجیتال نیز استفاده کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. بنابراین افرادی که استخوان مقاوم و با کیفیتی برای کاشت و پیوند استخوان دارند، از سیگار و مشروبات الکلی استفاده نمی‌کنند و افرادی که وضعیت سلامتی آن‌ها مناسب است، می‌توانند از این خدمات درمانی برخوردار شوند.

لازم به ذکر است که هزینه ایمپلنت دیجیتال، به سبب فناوری‌های پیشرفته‌ای که در آن به کار می‌رود، کمی بیشتر از نوع معمولی آن است؛ اما به همان نسبت دوره ریکاوری و نقاهت کمتری دارد و در بلند مدت هزینه‌های چندان زیادی برای افراد به وجود نمی‌آورد. بنابراین کسانی که می‌خواهند به سرعت طول درمان را طی کرده و به وضع عادی برگردند و در عین حال مشکلی با هزینه‌های ایمپلنت دیجیتال ندارند، بهترین کاندید برای این روش درمانی به شمار می‌روند.

میزان درد ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی

در شیوه ایمپلنت دیجیتال با استفاده از عکس سی تی اسکن سه بعدی و نرم افزارهای پیشرفته‌ای که در این زمینه وجود دارند، به خوبی موقعیت دندان مشخص می‌شود. این موضوع به دندانپزشکان کمک می‌کند تا حفره و برش‌های بسیار کوچکی بر روی لثه ایجاد کنند که بسیاری از آن‌ها نیاز به هیچ نوع بخیه‌ای ندارند. بنابراین بیماران کمتر از قبل در معرض عفونت، تورم و خونریزی قرار گرفته و درد کمتری را تجربه می‌کنند. در صورتی که بیماران در روش ایمپلنت معمولی، باید برای مدت زمان طولانی مراقب دندان کاشته شده خود باشند و کوچک‌ترین عفونت و تورمی، باعث ایجاد درد شدید برای آن می‌گردد.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان دیجیتالی

 

. سهولت در انجام عمل جراحی

. سریع تر انجام شدن عمل جراحی و روند بهبودی

. بهتر قرار گرفتم پایه در لثه یا استخوان فک

. جلوگیری از تحلیل استخوان فک و لثه ها

. انجام تمامی مراحل ایمپلنت در یک جلسه تا دو جلسه

 

تنها ایرادی که می توان در خصوص ایمپلنت دندان به روش دیجیتال گرفت این است که قیمت ها نسبت به روش های دیگر سنگین می باشد. در واقع شاید شرایط جراحی  راحت تر باشد اما باز هم روشی تهاجمی به شمار می آید.

 

2 دیدگاه

 1. رضا سرایی گفته:
  7 اسفند 1401

  ایمپلنت دیجیتال در تهران اگه قصد انجام دارید حتما فقط با دکتر دهقان انجام بدید
  در مدت انجام ایمپلنت هیچ دردی احساس نکردم

  پاسخ
  • 7 اسفند 1401

   با تشکر از لطف شما جناب سرایی دکتر دهقان از بهترین متخصصین ایمپلنت دیجیتال در تهران هستند

   پاسخ

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *