ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟ مراحل ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

یکی از بهترین و فوق العاده ترین روش های برای جایگزین دندان از دست رفته و کسانی که می ترسند کاشت دندان و جراحی انجام دهند، ایمپلنت دیجیتال است. دندانپزشکی با محوریت دیجیتال امروزه در حال پیشرفت چشمگیری است و روز به روز گسترده تر می شود. نظرسنجی ها و تحقیقات بین افرادی که ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی انجام داده اند، نشان داده که افرادی که به روش دیجیتال دندان های خود را ایمپلنت کرده اند، رضایت بسیار بیشتری نسبت به روش سنتی دارند. البته باید بگوییم که استفاده از این روش نیاز به شرایط خاص و ویژه ای دارد و هر فردی نمی تواند این کار را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ایمپلنت دیجیتال دندان پیشنهاد می کنیم این مطلب را دنبال کنید.

ایمپلنت دیجیتال بهتره یا معمولی؟

بین ایمپلنت به روش معمولی و دیجیتال تفاوت های اساسی زیادی وجود دارد. هم از نظر روش جراحی، هم از نظر زمان لازم برای تکمیل فرایند ایمپلنت دندان و هم از نظر مزایا و معایب این دو روش. به همین دلیل تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی بیماران معمولا دو گزینه کاملا متفاوت برای کاشت دندان است و نمی توان به راحتی گفت کدام یک از این روش ها بهتر است. اما به طور کلی اگر به دنبال یک روش بدون درد و سریع و با بهترین نتیجه هستید، ما به شما ایمپلنت دیجیتال دندان را توصیه می کنیم. از مهم ترین تفاوت های ایمپلنت به روش معمولی و دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمپلنت های دیجیتال نیازی به جراحی های پیچیده و دردناک ندارند.
 • ایمپلنت های دیجیتال با پیشرفت روزافزون تکنیک های دندانپزشکی گسترش چشمگیری پیدا کرده اند؛ چرا که از ایمپلنت های دندانی رایج تر و گسترده تر هستند.
 • ایمپلنت معمولی کاشت دندان در چندین جلسه انجام می شود که ممکن است شامل دو عمل جراحی و بخیه زدن برش جراحی با لثه باشد.
 • ایمپلنت های دیجیتال دندان پس از کشیدن دندان های آسیب دیده در همان روز انجام می شود، برعکس ایمپلنت های سنتی که درمان دندان در آن حداقل در سه ماه انجام می شود.
 • مراحل کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتالی برخلاف ایمپلنت های دندانی معمولی، که ماه ها طول می کشد با سرعت انجام می شوند.
 • بیمار دو گزینه ایمپلنت دیجیتال یا معمولی برای کاشت دندان پیش رو دارد و انتخاب یکی از آن ها اغلب بر اساس وضعیت سلامتی بیمار و همچنین با توجه به وضعیت لثه و استخوان فک و در نهایت به تصمیم دندانپزشک، انجام می شود.

 کاشت ایمپلنت دندان به روش دیجیتال در تهران

نحوه کاشت ایمپلنت دیجیتال شباهت زیادی به ایمپلنت معمولی دندان دارد اما با 2 جلسه این کار به اتمام می رسد. در صورتی که برای ایمپلنت دندان به روش معمولی حداقل 4 جلسه طول می کشد. بعد از این که دندانپزشک ایمپلنت دیجیتال را برای فرد تجویز کرد، از دندان بیمار اسکن سه بعدی گرفته می شود و پس از آن درمان شروع می شود. دندانپزشک با بررسی اسکن انجام شده به کاشت ایمپلنت دیجیتال اقدام می کند. یکی از تفاوت های اصلی بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی، کاهش درد و خونریزی است. به این دلیل که در روش دیجیتال میزان برش ها بسیار کوچک و کم هستند که به منظور تهاجم کمتر و دقت بیشتر برای قرار دادن ایمپلنت انجام می شود.

دندانپزشک با آگاهی از محل نصب دندان و موقعیت استخوان فک بعد از بی حسی موضعی بیمار، شکاف کوچکی در لثه ایجاد می کند و با سوراخ کوچکی که در استخون ایجاد کرده، بستر کاشت پایه ایمپلنت را فراهم می کند. بعد از کاشت پایه وجوش خوردن آن به استخوان فک حدود 4 الی 8 هفته بعد از این مرحل، دندانپزشک اباتمنت و روکش را قرار می دهد.

مراحل کاشت ایمپلنت دیحیتال

 • معاینه جامع از فک و لثه بیمار
 • عکس برداری توسط اشعه ایکس پانورامیک
 • سی تی اسکن از فک
 • برنامه ریزی برای کاشت ایمپلنت دندان
 • جراحی ایمپلنت دیجیتال دندان
 • التیام و مراجعات پیگیری بعد از کاشت دندان
 • قرار دادن ترمیم های نهایی برای بیمار

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مفید و مناسب است؟

فرقی نمی کند که بخواهید ایمپلنت دیجیتال انجام یا معمولی، در هر صورت باید برای توسط دندانپزشک به طور کامل ارزیابی شوید. ممکن است لثه بیمار برای کاشت دندان ایمپلنت آماده نباشد. برای این که یک ایمپلنت موفق آمیز باشد، باید استخوان فک بیمار ارزیابی شود. معمولا دندانپزشک یک عکس کامل از فک و دهان و دندان های شما می گیرد و سعی می کند از وجود استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت در فک اطمینان پیدا کند. همچنین سلامت استخوان بیمار را بررسی می کند و در نهایت این دندانپزشک است که می تواند متوجه شود بیمار کاندید خوبی برای کاشت ایمپلنت دیجیتال است یا خیر.

مزایا ایمپلنت دندان دیجیتالی

از مزایای ایمپلنت دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از بیمار حمایت روانی می کند و ناراحتی او را کاهش می دهد.
 • هزینه آن کمتر است و زمان عمل نسبت آن نسبت به ایمپلنت های دندانی معمولی بسیار کمتر می باشد.
 • ایمپلنت دیجیتال دندان نتایج فوری به همراه دارد، زیرا دندان های آسیب دیده پس از کشیده شدن دندان در همان روز با ایمپلنت های دیجیتال جایگزین می شوند.
 • این روش در زمان شما صرفه جویی می کند، زیرا در مقایسه با ایمپلنت های معمولی دندان، سه تا چهار ماه در وقتتان صرفه جویی می شود.
 • ایمپلنت دیجیتال دندان بهترین راه حل هنگام از دست دادن تمام دندان ها است؛ چرا که این کار در سریع ترین زمان انجام می شود که باعث افزایش اعتماد به نفس و وضعیت روانی بیمار می شود.

معایب ایمپلنت دیجیتال

معایب ایمپلنت دیجیتال در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد، اصلا به چشم نمی آید. اما به هر حال همه روش های درمانی گاهی چند مورد کوچک نقص هم دارد که البته موضوع چالش برانگیزی نیست. از جمله معایب آن می توان به هزینه بالای آن نسبت به روش معمولی اشاره کرد. از آن جایی که در این روش معمولا از نیروی ماهر در مراحل طراحی و ساخت و همچنین دستگاه های پیشرفته استفاده می شود، طبیعی است که هزینه آن بالاتر می رود. علاوه بر این ها استفاده از متریال درجه یک و برند در اجرای عملیات ایمپلنت دیجیتال و تجهیزات و متریال وارداتی و همچنین به کارگیری دانش و تخصص فنی بالا و طراحی دقیق از جمله عواملی است که می تواند هزینه ایمپلنت دیجیتال را بالا ببرد.

یکی دیگر از معایب ایمپلنت دیجیتال عدم پوشش بیمه تکمیلی است. هیچ کدام از بیمه ها این روش از ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی دهند. البته باید گفت که هزینه این روش در مقابل اطمینان و آرامش خاصی که برای بیمار به دنبال دارد و نیازی به تحمل درد و یا ریسک عفونت و مشکلات ثانویه ندارد، بسیار با ارزش است.

هزینه ی ایمپلنت دیجیتال در تهران

یکی از چالش هایی که بیشتر بیماران با آن روبرو هستند، هزینه ایمپلنت دیجیتال است. امروزه با توجه به وارداتی بودن بسیاری از تجهیزات مرتبط با این صنعت و همچنین نیاز به نیروی تخصصی برای اجرای آن، استعلام و به روز رسانی هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قیمت ایمپلنت دیجیتال به دلایل محتلفی از روش های کلاسیک بالاتر است اما اگر به کیفیت و دوام این روش ایمن بودن آن در برابر آسیب های حین کار فکر کنید، این روش بسیار اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر از روش ایمپلنت معمولی است. در کل بنا بر نوع ایمپلنت و متریال مصرفی نیز فناوری به کار رفته در اجرای این جراحی، تعداد واحدهای کاشت شده، پل زدن بین واحد ها و دیگر محاسبات تخصصی هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال متفاوت خواهد بود. برای اطلاع دقیق و استعلام قیمت و هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال در تهران می توانید از مشاوران ما راهنمایی دریافت کنید.

3 دیدگاه

 1. رضا سرایی گفته:
  7 اسفند 1401

  ایمپلنت دیجیتال در تهران اگه قصد انجام دارید حتما فقط با دکتر دهقان انجام بدید
  در مدت انجام ایمپلنت هیچ دردی احساس نکردم

  پاسخ
  • 7 اسفند 1401

   با تشکر از لطف شما جناب سرایی دکتر دهقان از بهترین متخصصین ایمپلنت دیجیتال در تهران هستند

   پاسخ
  • دکتر دهقان واقعا بی نظیرن وتیم بسیار خوب وماهری هم دارند گفته:
   18 اسفند 1401

   دکتر شما فوق العاده اید و کاملا به کارتون عشق می ورزید براتون بهترینها رو آرزو دارم …

   پاسخ

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *