آیا ایمپلنت برای تمام قسمت های دهان قابل انجام است؟

 

ایمپلنت و کاشت دندان در قسمت های مختلف دهان روشی نوین و پیشرفته برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته می باشد، که با توجه به دندان مورد نظر دارای انواع مختلفی است.

در گذشته با خراب شدن دندان ها چاره ای جز کشیدن آن ها نبود، و این موضوع باعث ایجاد تاثیرات منفی در چهره و اعتماد به نفس فرد می شد، اما امروزه به دلیل پیشرفت در علم دندانپزشکی با کمک ایمپلنت می توان عملکرد طبیعی هر کدام از دندان های دهان را مجددا به دست آورد، و طرح لبخند خود را بهبود بخشید.

انجام فرآیند ایمپلنت تا نتیجه نهایی برای هر یک از دندان ها حدود ۶ ماه زمان می برد، اما به دلیل قابلیت عدم پوسیدگی ایمپلنت که وجه تمایز آن با دندان طبیعی است، دارای ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی است.

 به جرات می توانیم بگوییم که با رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی می توان به صورت مادام العمر و بدون وجود هیچ گونه مشکلی از ایمپلنت دندان استفاده کرد.

کاشت دندان آسیاب

دندان آسیاب یکی از مهم ترین دندان های هر فرد محسوب می شود، زیرا این دندان ها وظیفه حفظ حالت صورت و جویدن غذا را بر عهده دارند، و نبود آن ها تاثیر قابل توجهی بر زیبایی صورت و اختلال در عمل غذا خوردن خواهد داشت، علاوه بر این موضوعات از دست رفتن دندان آسیاب باعث می شود دندان های کناری به راحتی جا به جا شوند و با بی نظمی جای خالی دندان را بگیرند.

با توجه به این موارد در هنگام از دست دادن دندان آسیاب تنها روش مناسب برای جایگزین کردن آن کاشت دندان می باشد.

برای کاشت دندان آسیاب می توان به متخصص ایمپلنت مراجعه کرد، این نوع دندان نیز همانند سایر دندان ها نیازمند جراحی لثه برای قرار گیری پایه تیتانیومی ایمپلنت می باشد، اما تنها نحوه طراحی و ساخت تاج با دیگر دندان ها متفاوت خواهد بود، دندانپزشک متخصص پس از کاشت ایمپلنت تاج دندان را کاملا مشابه دندان آسیاب طراحی و سپس آن را بر روی پایه ایمپلنت نصب خواهد کرد.

ایمپلنت یا دندان مصنوعی

اگر به دلایل مختلف یک یا چند دندان خود را از دست داده اید، برای جایگزین کردن آن می توانید از دو روش یعنی ایمپلنت دندان و یا دندان مصنوعی استفاده کنید.

ایمپلنت دندان نوعی پیچ کاشتنی است که متخصص ایمپلنت با جراحی لثه آن را درون استخوان فک به صورت ثابت قرار می دهد، این پایه در زیر بافت لثه قرار خواهد داشت و پس از نصب تاج ایمپلنت بر روی آن با دندان طبیعی از لحاظ ظاهری و عملکردی تفاوتی نخواهد داشت.

اما دندان مصنوعی ابزاری متحرک است که به صورت تکه ای و یا کلی کاملا مطابق فک شما طراحی و ساخته می شود، و می توان به راحتی آن را جا به جا کرد، این موضوع ممکن است برای برخی افراد کمی ناراحت کننده باشد.

زیرا در هنگام استفاده از دندان مصنوعی ممکن است به دلیل متحرک بودن فرد در هنگام حرف زدن و یا صحبت کردن در اثر خالی شدن جای دندان ها دچار مشکل شود.

همچنین در هنگام استفاده از دندان مصنوعی نبود ریشه دندان ها درون استخوان فک باعث می شود به مرور استخوان فک تحلیل پیدا کند و تاثیرات منفی مثل افتادن صورت را برای چهره فرد به همراه داشته باشد.

از آنجایی که ایمپلنت درون فک همانند دندان طبیعی عمل می کند پس از انجام آن هیچ گونه مشکلات ظاهری برای شما به وجود نخواهد آمد، علاوه بر آن به دلیل ثابت بودن ایمپلنت ها در هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن نیز با مشکل مواجه نخواهید شد.

خدمات ایمپلنت در تهران کلینیک دکتر دهقان

خدمات ایمپلنت را در مراکز معتبر ایمپلنت در تهران انجام دهید این خدمات خود در کلینیک ایمپلنت در تهران دکتر وحید دهقان در محدوده جردن با بهترین متریال و کادر حرفه ای انجام میشود پیشنهاد میشه جهت آگاهی از انواع این خدمات با ما تماس بگیرید.

 

کاشت دندان فک بالا

 

همانطور که در قبل شرح دادیم کاشت دندان راه حلی دائمی برای دندان های از دست رفته می باشد، از آنجایی که از دست رفتن دندان های فک بالا باعث می شوند به سرعت استخوان فک تحلیل پیدا کند و از بین برود، بهتر است بلافاصله بعد از دست دادن دندان ها به صورت فوری برای کاشت دندان فک بالا اقدام شود.

اولین قدم برای کاشت دندان فک بالا انتخاب دندانپزشک مجرب و کارآزموده است تا بتواند بدون هیچ گونه مشکل و آسیبی پایه های ایمپلنت را درون استخوان فک بالا قرار دهد، بهتر است بدانید که اگر استخوان فک بیمار دارای ارتفاع لازم نباشد و با گذشت زمان دچار تحلیل شده باشد دندانپرشک اقدام به پیوند استخوان و جراحی لیفت سینوس برای او خواهد کرد، تا استخوان وضعیت مطلوب را برای نصب ایمپلنت به دست آورد.

اگر بیمار دندان های فک بالای خود را به صورت کامل از دست داده باشد، به هشت عدد ایمپلنت برای کاشت نیاز خواهد داشت، زیرا در صورت مطلوب بودن وضعیت استخوان فک و با توجه به میزان طول و قطر ایمپلنت ها برای هر سه دندان دو ایمپلنت کاشته می شود.

کاشت دندان فک پایین

بهتر است بدانید که ساختار فک بالا و پایین با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند، فرایند کاشت دندان فک پایین به نسبت فک بالا آسان تر می باشد، همچنین مدت زمانی که برای فیکس شدن ایمپلنت با استخوان فک و بهبود زخم های ناشی از جراحی نیاز است بسیار کمتر از فک بالا خواهد بود.

در پروسه کاشت دندان فک پایین، پایه های ایمپلنت در پایین ترین قسمت استخوان کاشته می شوند، زیرا در بخش زیرین استخوان فک تراکم رگ های عصبی بسیار پایین است، از این رو بیمار پس از کاشت دندان کمترین میزان درد را محتمل خواهد شد.

باید بدانید که پس از کاشت پایه ایمپلنت حدود ۶ ماه زمان برای بهبود نیاز است تا استخوان به خوبی ترمیم شود، سپس با تایید دندانپزشک تاج ایمپلنت بر روی آن نصب خواهد شد.

اگر می خواهید در کمترین زمان برای فک پایین خود کاشت دندان انجام دهید، ما به شما ایمپلنت فوری را پیشنهاد می کنیم، در حقیقت ایمپلنت فوری یکی از بهترین راه ها برای پر کردن سریع دندان های از دست رفته می باشد.

 کاشت دندان فوری توسط متخصص ایمپلنت انجام می شود و پس از دو روز از قرار گیری پایه درون استخوان فک، تاج ایمپلنت بر روی آن نصب خواهد شد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *