مراحل قالبگیری ایمپلنت

مراحل قالبگیری ایمپلنت

 پایه ایمپلنت نقش ریشه دندان را دارد و در داخل استخوان قرار میگیرد پروتز ساختاری است که در داخل محیط دهان قابل دیدن است و همان بخشی است که زیبایی و عملکردجویدن را برای شما بازسازی می کند.

۲ – در جلسه اول پروتز ، قالبگیری انجام می‌شود و قالب به لابراتوار ارسال می گردد در جلسه دوم و حدود ده روز بعد روابط بین دو فک تعیین می شود نزدیک به یک ماه بعد ، فریم های فلزی یا تمام سرامیک با طی مراحل پیچیده لابراتواری ساخته و در داخل دهان امتحان می شود . سپس قالب آن به لابراتوار ارسال می گردد.

۳ – حدود یک ماه زمان می برد تا سرامیک گذاری روی فریم ها و تعیین شکل و فرم دندان ها انجام شود و در صورت تایید تمامی مراحل ، پروتز نهایی تحویل داده می‌شود.

۴ – حداقل تعداد هشت جلسه کلینیکی ، در بازسازی های کامل دهان مورد نیاز است که بعد از هرجلسه ، کار برای ساخت مرحله بعد یا انجام اصلاحات به لابراتوار ارسال می‌شود. مراحل عنوان شده برای بازسازی های تمام فک بوده و ممکن است در تعداد واحدهای کمتر بعضی از مراحل به صلاحدید پزشک ، حذف شوند.

۵ – هرکدام از مراحل انجام شده توسط لابراتوار باید در دهان بیمار به تایید پزشک متخصص پروتز برسد و در صورت عدم تایید ، مرحله مورد نظر جهت اصلاح به لابراتوار بازگرداننده می شود قطعا هرگونه اصلاح یا تکرار مراحل برای کلینیک و لابراتوار زمانبر و هزینه بر می باشد . ولی به دلیل تعهد ما نسبت به ارائه بهترین درمان ، هیچگونه هزینه ی مجددی به بیمار تحمیل نمی‌شود . افزایش تعداد جلسات و زمان درمان ، صرفا نیازمند صبوری شماست.

۶ – برای انجام امور مربوط به پروتز ، ممکن است روش های متعدد درمانی وجود داشته باشد که در نهایت همه روش ها می بایست منجر به عملکرد صحیح جویدن و زیبایی کافی شود. به همین دلیل مراحل و روش های درمان در مراکز مختلف متفاوت است.

۷ – برای ساخت روکش ایمپلنت گاهی ممکن است قطعات اصلی پروتزی در شرکت تامین کننده قطعات ایمپلنت ناموجود باشد و تهیه آن نیاز به زمان بیشتری دارد به همین خاطر گاهی اوقات پروسه درمان طولانی تر می شود

۸ – در روکش های فلزی سرامیکی یک لبه فلزی یک میلیمتری در قسمت داخلی برای افزایش اصطحکام سرامیک وجود دارد که به سمت زبان شماست و مشکلی در زیبایی ایجاد نمیکند .

۹ – سطح بیرونی روکش هایی که در ناحیه جلویی دهان قرار دارند در زیبایی نقش دارند. اما روکش های دندان های عقبی پهنتر وبزرگتر هستن و در عملکرد جویدن موثرن و نقشی در زیبایی ندارند.

۱۰ – بعد ازکشیدن دندان به دلیل از دست رفتن ریشه ها برجستگی استخوانی کمتر می شود و درناحیه ای که دندان کشیده شده ممکن است استخوان حجم خودش را از دست بده و حالت فرو رفته پیدا کند. بعد از قرار دادن روکش ممکن است این فرو رفتگی محل تجمع مواد غذایی شود و در ناحیه لثه مشهود باشد .

۱۱ – در بی دندانی های وسیع و تمام فک در طی زمان بعد از کشیدن و با افزایش سن ، استخوان و لثه تحلیل رفته و برای قرار دادن پروتز و بازسازی عملکرد جویدن مطلوب ممکن است نیاز باشد که از سرامیک رنگ لثه ، برای پر کردن این نواحی استفاده شود .

۱۲ – در هر مرحله از درمان در صورت داشتن هرگونه جوش تبخال و ضایعه در ناحیه لب ، به دلیل مسائل بهداشتی تا بهبودی کامل ، روند ادامه درمان به تعویق می افتد .

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *