بعد از ایمپلنت چه کنیم؟

بعد-از-ایمپلنتبعد-از-ایمپلنت

بعد از ایمپلنت چی بخوریم؟

بعد از ایمپلنت چه بخوریم؟ یکی از سوالات پر تکراری است که همواره برای بسیاری از بیمارانی که از خدمات کاشت دندان برخوردار شده‌اند به وجود می‌آید. همان‌گونه که می‌دانید ایمپلنت یکی از مهم‌ترین جایگزین‌ها برای دندان‌های از دست رفته ما به شمار می‌رود. با استفاده از ایمپلنت می‌توان سلامتی را به جسم و زیبایی را به صورت هدیه داد. اما یکی از اصلی‌ترین وظایفی که بر عهده هر کدام از ما قرار دارد این است که پس از کاشت دندان، به خوبی از آن مراقبت کنیم. در روزها و ماه‌های اول باید از مواد غذایی استفاده کنیم که هیچ نوع آسیبی برای ایمپلنت به وجود نیاورند. اگر برای شما نیز این سوال به وجود آمده است که «بعد از ایمپلنت چه باید بخوریم؟» با ما همراه باشید.

بعد از ایمپلنت چه کنیم؟

یکی از جدیدترین و موثرترین روش‌هایی که این روزها در سراسر جهان به عنوان جایگزین دندان‌های خراب و پوسیده استفاده می‌شود، ایمپلنت یا کاشت دندان است. اگر شما نیز جزو آن دسته از کسانی هستید که به هر علتی دندان خود را از دست داده‌اید، بدانید که ایمپلنت یک روش دائمی و همیشگی برای دندان شماست. با استفاده از ایمپلنت می‌توانید مانند قبل هر ماده غذایی که دوست دارید را بخورید و دوباره طعم خوش غذاهای محبوب خویش را تجربه کنید. اما فراموش نکنید که پس از ایمپلنت باید یک سری کارهایی را انجام دهید تا همواره دندانی که کاشته‌اید سالم و پا برجا باقی بماند. همواره به یاد داشته باشید در صورت وجود مشکل در ایمپلنت و دندان کاشته شده حتما به پزشک مراجعه کنید.

بعد از ایمپلنت چه باید بخوریم؟

ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از جراحی‌های حساسی است که انسان‌ها در طول دوران زندگی خود با آن مواجه می‌شوند. بنابراین این جراحی نیز حساسیت‌های خاص خود را دارد. شما برای این که بتوانید همواره ایمپلنت خود را حفظ کرده و آن را از قرار گرفتن در معرض آسیب‌های مختلف در امان نگه دارید، باید پس از جراحی و در دوران نقاهت، به رژیم غذایی خود توجه ویژه‌ای نمایید.

دندانپزشکان اعتقاد دارند تا یک ساعت پس از ایمپلنت، نباید از هیچ نوع ماده غذایی استفاده کنید؛ اما پس از آن می‌توانید شروع به مصرف مایعاتی مانند آب نمایید. فراموش نکنید که در طول این مدت نباید از نوشیدنی‌های قندی و بسیار گرم یا سرد استفاده کنید. پس از گذشت 12 الی 24 ساعت پس از عمل کاشت دندان، فقط باید از غذاهای نرم مانند سوپ یا فرنی استفاده کنید. پس از گذشت یک هفته می‌توانید مصرف مواد غذایی مانند بستنی، شیر و دسرهایی که با استفاده از شیر تهیه می شوند را مصرف کنید.

به طور کلی در ماه اول پس از ایمپلنت، سعی کنید از مصرف غذاهای سفت خودداری نمایید، زیرا نه تنها ممکن است باعث آسیب به ایمپلنت شما گردد، بلکه روند بهبود آن را نیز کند می‌کند. در دوران نقاهت پس از جراحی کاشت دندان، از میوه‌ها و مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید تا هر چه زودتر محل جراحی شما خوب شود. پس از آن می‌توانید مانند یک انسان عادی غذاهای مورد علاقه خود را مصرف نموده و از طعم خوش آن‌ها لذت ببرید.

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *