مراقبت های بعد از تحویل روکش ایمپلنت

 پس از چسباندن روکش ، رول پنبه ای که مابین دندان شما قرار داده میشود را حداقل نیم ساعت تحت فشار نگه دارید

از صحبت کردن و تکان دادن فک در این نیم ساعت بپرهیزید.

در ابتدای تحویل ، احساس برجستگی و بزرگی روکش در دهان طبیعی است چون مدت زیادی آن ناحیه خالی بوده است ، اکنون حس جدیدی را تجربه می کنید پس از چند روز احساس بهتری خواهید داشت و عادت میکنید.
چسب موقت، همانطور که از اسمش پیداست موقت بوده و قطعاً شل شده و خواهد افتاد پس از افتادن و یا شل شدن روکش با چسب موقت ، جهت مرحله نهایی و چسب دائم مراجعه نمایید.

چسب موقت

علت اینکه بار اول روکش ایمپلنت با چسب موقت چسبانده می شود این است که اگر روکش نیاز به اصلاح یا تغییر داشته باشد، بتوان با کمترین فشار و نیرو روکش را خارج کرد و مشکل احتمالی را برطرف نمود لطفاً تا ۲ ساعت اول پس از چسباندن روکش با چسب موقت از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید. پس از ۲ ساعت از خوردن غذاهای سفت و چسبناک بپرهیزید. غذاهای نرم و آبکی میل بفرمایید. ۲۴ ساعت اول بسیار مهم است و باید با رعایت این نکات ، از روکش تازه چسبانده شده مراقبت کنید . هر زمان روکش لق شد یا افتاد ، با هماهنگی قبلی ، برای چسباندن روکش با چسب دائـم بـه مطب مراجعه فرمایید. لطفا از دهانشویه کلرهگذیدین هر سه ماه یک بار به مدت ۲ هفته استفاده شود.

چسب دائم

هر گونه اصلاح یا تغییری در مورد روکش باید قبل از چسباندن روکش با چسب دائم انجام شود بنابراین لازم است قبل از این مرحله پزشک را از این تغییرات مطلع بفرمایید. پس از چسباندن با چسب دائم این مرکز هیچ مسئولیتی در مقابل رفع مشکل روکش نخواهد داشت گیرغذایی در لابه لای دندان ها تا حدودی طبیعی است اما اگر گیر غذایی بیش از حد معمول باشد این مشکل را قبل از مرحله چسب دائم به دندان پزشک اطلاع دهید پس از چسباندن روکش با چسب دائم تا ۲ روز( ۴۸ ساعت ) به هیچ عنوان نیروی شدید به روکش وارد نکنید و با سمتی که روکش چسبانده شده ، غذای سفت و چسبناک میل نفرمایید و تا ۲ ساعت اول از خوردن آشامیدن بپرهیزید. لطفا از دهانشویه کلرهگزیدین هر سه ماه یک بار به مدت ۲ هفته استفاده شود. درمان شما توسط دندانپزشکان متخصص انجام گرفته و تیم درمان نهایت تلاش خود را جهت رسیدن به بهترین نتیجه به کار برده است. از توجه به نظرات غیر کارشناسانه دوستان و اطرافیان خودداری کنید و در صورت وجود هر گونه مشکل موضوع را با دندان پزشکان مرکز درمان درمیان بگذارید.
ایمپلنت شما دارای ۲ سال گارانتی بدون قید و شرط و ۱۰ سال خدمات می باشد نیازمند مراقبت ویژه و رعایت بهداشت دقیق دهان و دندان و پرهیز از وارد کردن فشار نامتعارف، در دراز مدت است

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *