انواع برندهای ایمپلنت

انواع ایمپلنت

زمانی که اقدام به استفاده از حدمات ایمپلنت میفرمایید اولین سوال در ذهن شما قطعا این است که از کدام برند ایمپلنت استفاده کنم؟ امروزه با پیشرفت علم برند های مختلفی ایمپلنت متنوعی با کیفیت مختلف را تولید کرده اند اما کدام یک از این برند ها بهترین خواهد بود؟

فارغ از نوع جنس ایمپلنت مهارت دندانپزشک اهمیت ویژه ای خواهد داشت در واقع پزشک بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد کرد.

 

آیا برند ایمپلنت بر کسب نتیجه بهتر در درمان تاثیری دارد؟

قبل از آنکه به بیان برندهای سازنده ایمپلنت و برتری هر کدام بر دیگری بپردازیم، باید بگوییم برند سازنده ایمپلنت بیش از آنچه فکر کنید بر کیفیت ایمپلنت کردن دندان‌ها تاثیر دارد. اگر به دنبال استفاده از برندهای نامرغوب باشید، نه تنها نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید بلکه ممکن است با مسائلی مانند درد و ناراحتی، مشکل در جویدن، شکستن ایمپلنت، آسیب دیدگی عصب‌ها و حتی عفونت مواجه شوید. برترین برندهای سازنده ایمپلنت در جهان، شرکت‌های سوئیسی و آمریکایی هستند و در مقابل ایمپلنت‌های پاکستانی و چینی تعریف چندانی ندارند. البته کشور ما خود از تولیدکنندگان ایمپلنت است و دو شرکت مطرح کیمیا کاشت اطبا و سینابایونیک، اقدام به تولید و فروش ایمپلنت‌های با کیفیت می‌نمایند.

ایمپلنت‌های سوئیسی را بشناسیم

همانطور که گفتیم ایمپلنت‌های سوئیسی جزو بهترین‌ها هستند. کیفیت بسیار بالای چنین ایمپلنت‌هایی باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشند. در میان شرکت‌های تولید کننده ایمپلنت در سوئیس، برند اشترامن جایگاهی ویژه دارد. اشترومن تولیدات خود را به سراسر جهان صادر می‌کند و لذا همه آن را می‌شناسند.  در این قسمت برای آشنایی شما عزیزان با این محصولات به انواع ایمپلنت سوئیسی اشاره می کنیم.

اشترومن

اگر بخواهیم کلیه برندهای سازنده ایمپلنت را بررسی کنیم و بهترین گزینه را از بین آن‌ها انتخاب نماییم، آن چیزی نیست جز اشترومن. این شرکت سوئیسی در یک فرایند مهندسی شده، ایمپلنت‌هایی می‌سازد که کیفیت بی‌نظیری دارند. نقطه عطف ایمپلنت اشترومن، طراحی دقیق و کاملاً استاندارد آن است. افرادی که مشکلاتی در تراکم استخوان فک خود دارند، با خیال آسوده از این ایمپلنت استفاده می‌کنند. با این برند از ایمپلنت، طول درمان کوتاه‌تر شده و احتمال شکست ایمپلنت دندان به حداقل می‌رسد. خوشبختانه اشترومن در تمامی کشورها از جمله ایران دارای پشتیبانی است.

ایده

شرکت dr. Ihde ده‌ها سال است که در زمینه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند. ایده با تکیه بر تجربیات ارزشمندی که در این سال‌ها به دست آورده، توانسته محصولاتی بسازد که کیفیت بالایی دارند و در شرایط سخت جراحی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ایده از مواد اولیه‌ای مرغوب برای ساخت این مدل از ایمپلنت‌ها استفاده می‌کند و به استاندارد بودن طراحی محصول خود توجهی ویژه دارد.

اس پی ای

برند SPI از سری محصولات شرکت تومن مدیکال است که محصولات خود را به سراسر جهان صادر می‌کند. زیبایی و ایمنی دو ویژگی مهم ایمپلنت اس پی‌ای بوده که آن را در نزد دندانپزشکان محبوب نموده است. ایمپلنت SPI با انواع تاج دندان سازگار بوده و پایداری مکانیکی بالایی دارد.

تی آر ای

زیبایی و جذابیت ظاهری ایمپلنت TRI شما را به یاد ایمپلنت آمریکایی زیمر می‌اندازد. این برند در کشور ما چندان شناخته شده نیست و از آنجایی که برند تازه کاری محسوب می‌شود، نمی‌توان درباره کیفیت و قیمت آن اظهار نظر قطعی داشت.

اس‌ای سی

SIC که برندی تازه کار در سوئیس بوده، محصولات خود را با کیفیت قابل قبولی به بازار ارائه می‌نماید. ایمپلنت‌های ارائه شده از سوی این شرکت، با قیمت مناسبی به فروش می‌رسند.

درباره انواع ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت‌های کره‌ای کیفیت و قیمت‌ مناسبی دارند و این باعث شده تا افراد از خرید و فروش آن استقبال بسیار خوبی را نشان دهند. در میان شرکت‌های مختلف کره‌ای که در ساخت ایمپلنت فعالیت دارند، Osstem از بهترین‌ها است و نام آن در میان ۱۰ تولیدکننده برتر ایمپلنت می‌درخشد. برند Osstem تائیدیه FDA را دارد و انواع ایمپلنت را با تکنولوژی‌های فوق العاده می‌سازد.

ایمپلنت کره ای CIS

ایمپلنت کره ای سی آی اس از ایمپلنت های بسیار مناسب از نظر قیمت و کیفیت میباشد این ایمپلنت از محبوبیت بسیار بالایی در ایران برخوردار است.

ایمپلنتیوم

برند Dentium در ایران به خوبی شناخته شده است. دلیل استقبال از خرید و فروش آن سادگی جراحی و قیمت‌های مناسبی است که دارد.

ایمپلنت ITI Straumann

این برند از ایمپلنت کره‌ای به دلیل قیمت‌های بسیار بالا، چندان پرفروش نیست. ایمپلنت ITI Straumann با استفاده از متنوع‌ترین قطعات ساخته شده است.

دی او

شرکت DIO از زیرمجموعه‌های شرکت DSI است. این شرکت ایمپلنت های خود را با قیمت های پایینی ارائه میدهد

مگاژن

از بهترین ایمپلنت‌های کره‌ای که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده، Megagen است. مگاژن بغیر از کره در کشور لیتوانی نیز فعالیت دارد و سعی می‌کند با افزایش کیفیت تولیدات خود، توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید.

ایمپلنت Neo Biotech

این ایمپلنت با نام ایمپلنت سی‌ام سی در ایران شناخته می‌شود. برخی از پزشکانی که از این ایمپلنت استفاده می‌کنند، معتقند که طراحی Neo Biotech در قسمت پروتزی ایراداتی دارد و به همین دلیل با مشکلاتی مانند شل شدن پیچ ایمپلنت در هنگام استفاده از آن روبرو می‌شوند. با این وجود، دلیل محبوبیت این برند از ایمپلنت، ارزان بودن قیمت آن است.

کدام بهتر است؟ ایمپلنت سوئیسی یا کره ای؟

اگر بخواهید با روش ایمپلنت، دندان‌های از دست رفته خود را جایگزین کنید، باید هزینه کنید و این حق شما است که بهترین نتایج را به دست آورید. ایمپلنت‌های دندانی جایگزینی عالی برای دندان‌های از دست رفته شما خواهند بود؛ مشروط بر آنکه محصول برندهای مطرح و شناخته شده باشند و بتوان به کیفیت آن اعتماد کرد.

اگر به بازار خرید ایمپلنت سری بزنید، تولیدات شرکت‌های کره ای، چینی، آلمانی، آمریکایی، سوئیسی، پاکستانی، ایتالیایی و… را می‌بینید؛ برندهای سوئیسی و کره‌ای در صدر محبوب‌ترین برندهای ایمپلنت در ایران هستند که با افزایش کیفیت و تعیین مناسب‌ترین قیمت‌ها سعی می‌کنند گوی سبقت را از یکدیگر بربایند. اما شاید دوست داشته باشید بدانید که کدام یک از این برندها بهتر است؟ مسلماً هرکدام از ایمپلنت‌های سوئیسی و کره‌ای مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما به عنوان خریدار ایمپلنت باید با خصوصیات هر کدام آشنا شوید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

در بخش‌های گذشته با برخی از برندهای معروف و شناخته شده سوئیسی و کره‌ای که در تولید بهترین ایمپلنت‌ها صاحب نام هستند آشنا شدید ولی اگر هنوز نمی‌دانید کدام گزینه بهتر است، با این بخش از مقاله همراه باشید. ما از زاویه کیفیت، قیمت و میزان فراوانی در بازار به بررسی انواع ایمپلنت سوئیسی و کره‌ای پرداخته ایم. اگرچه مختصر است اما شاید به شما کمک کند که تصمیم نهایی را در خصوص خرید ایمپلنت کره‌ای یا سوئیسی بگیرید.

مزایا و معایب ایمپلنت سوئیسی:

  • استفاده از بهترین مواد اولیه و طراحی استاندارد و دقیق ایمپلنت سوئیسی، باعث شده که کیفیت بالایی داشته باشد.
  • بر خلاف ایمپلنت کره ای، نمونه‌های سوئیسی در بازار فراوان نیستند و برای یافتن آن‌ها باید به جستجو بپردازید.
  • ایمپلنت سوئیسی با قیمت بسیار بالایی در بازار ارائه می‌گردد و همه توان خرید آن را ندارند.

ایمپلنت کره‌ای چه مزایا و معایبی دارد:

  • قیمت آن در مقایسه با ایمپلنت سوئیسی ارزان‌تر است.
  • فراوانی ایمپلنت کره‌ای در بازار بیشتر است.
  • کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه‌ای که در ساخت آن به کار رفته چندان بالا نیست.

انتخاب با شما است؛ اگر به دنبال ایمپلنتی با کیفیت بالا هستید، حتماً به سراغ ایمپلنت سوئیسی بروید. مطمئن باشید که ماندگاری و دوام این ایمپلنت‌ها بسیار بالا است و از آسیب‌های گوناگون در امان خواهند بود. اما اگر با محدودیت مالی در پرداخت هزینه ایمپلنت مواجه اید، ایمپلنت کره‌ای گزینه‌ای بهتر برای شما است. مسلماً آن کیفیت استثنایی را در ایمپلنت‌های کره‌ای نبینید، اما نسبت به قیمتی که دارند مقرون به صرفه اند. البته اگر در میان برندهای کره‌ای به دنبال بهترین باشید، قطعاً گزینه‌های مناسبی پیدا خواهید کرد.

 ایمپلنت اسپانیایی

شرکت GMI از شرکت های مطرح اسپانیایی در زمینه ی تولید تخصصی ایمپلنت های دندانی میباشد این شرکت در سال 1972 تاسیس شده و تا کنون بصورت گسترده در زمینه ی ایمپلنت های با کیفیت فعالیت داشته است.

 

سخن پایانی

کلینیک های مختلف دندانپزشکی عموما دارای انواع مختلف ایمپلنت میباشند در واقع تنها تفاوت بین ایمپلنت های مختلف در مواد اولیه آنها میباشد

نکته ی مهم در ایمپلنت توانایی دندانپزشک در انجام عمل ایمپلنت و کاشت دندان میباشد دکتر وحید دهقان با هزاران نمونه ی موفق  در زمینه ی ایمپلنت یکی از برترین دندانپزشکان کشور است که و شما عزیزان میتوانید با خیال آسوده از خدمات کلینیک دکتر وحید دهقان استفاده کنید.

 

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *